УПЦ ПІДДАЛА КРИТИЦІ РІШЕННЯ СУДУ ПРО ЗАБОРОНУ РОЗМІЩЕННЯ ІКОН І ХРЕСТІВ В ШКОЛАХ ІТАЛІЇ
У листі Митрополита Володимира до Президента Європейського Суду з прав людини Жан-Поль Коста наголошується, що багатомільйонна кількість вірян Української Православної Церкви були прикро здивовані, а також чимало стривожені рішенням Європейського Суду з прав людини, котре забороняло розміщення ікон, хрестів та Розп’ять Господа Ісуса Христа в публічних місцях Італії, зокрема в школах. Лист Предстоятеля УПЦ оприлюднив 22 червня офіційний сайт УПЦ.
У ньому зазначається, що “хоча дане рішення на практиці ніби-то стосується внутрішніх справ окремої країни, проте воно глибоко зачіпає питання свободи віросповідання та культурної ідентичності інших країн – членів Ради Європи”.
Митрополит Володимир акцентує на тому, що “історія та культура переважної більшості європейських країн сформувалась саме під впливом християнства, отож, безсумнівним є те, що Європа може бути названа християнською частиною світу”.
“При цьому християнство, як про це свідчать події останніх десятиліть, з повагою відноситься до почуттів як віруючих, так і осіб, котрі вважають себе атеїстами”, - зауважує Предстоятель УПЦ.
Єрарх наголошує, що “присутність християнської символіки в громадських місцях жодним чином не має на меті принизити чиїсь релігійні почуття, показати зверхність чи виключити когось із суспільства, а є чітким та неприхованим вираженням традиційного для цієї частини світу віросповіданням та нагадуванням про високоморальні євангельські цінності”. “Адже любов до ближнього та чинення йому того, чого бажаєш собі – ось ті головні заповіді Христа, за котрі Він прийняв смерть за всіх людей. Звідси, в християнстві Розп’яття проголошує спасіння та свободу людства. Воно не нав’язує певну релігію, але виражає найвищий альтруїзм та щедрість, а також найглибшу солідарність, що запропоновані усім”, - зазначається в листі.